O nás

krásný den

Vítejte!

Rodinná farma

Jsme agroekologická farma. V současné době se věnujeme zejména pěstování biozeleniny s moderním využitím koní. Chováme koně, nosnice a okrajově i ovce. Naší snahou je zodpovědný přístup k přírodě a důraz na kvalitu našich produktů. Důležitým aspektem našeho hospodářství je rodinný charakter. Nedílnou součástí faremního organismu jsou naše děti: Johanka, Sofia, Lada, Jan, Vojtěch. Propagujeme využití koní v zemědělství a komunitou podporované zemědělství. Chceme svoje zkušenosti předávat dál lidem, které to k zemědělství táhne a proto nabízíme na naší farmě dlouhodobé stáže. Pořádáme akce komunitního charakteru pro místní komunitu, přátele, podílníky naší KPZ, pro zájemce o využití koní v zemědělství i širší veřejnost. Vytváříme prostor pro sociální zemědělství. Iniciujeme vznik vzdělávacího centra Konipas.

Náš tým

Rodina Rosenbaumových

Jana

Pěstování zeleniny, KPZ, prodej a komunikace se zákazníky

Martin

Práce s koňmi, péče o půdu, pěstování zeleniny, stáže

Johanka, Sofia, Lada, Jan a Vojta

Pomoc v zahradě i s přípravou zeleniny k prodeji

Niger a Gursk

Čtyřnozí pomocníci plemene Slezský norik

Nůmi a Joe

Šířitelé dobré nálady
KPZko

Čerstvá zelenina z farmy

Máte zájem o pravidelný odběr sezónní čerstvé bio zeleniny přímo z farmy? Chcete podpořit lokální produkci, místní ekonomiku a podílet se na rozhodování o tom, jak bude Vaše jídlo vznikat? Zapojte se do našeho KPZka!

Reference klientů

Zákazníci farmy

Moc se mi líbí a vyhovuje mi systém KPZ. Jsem ráda, že víme, co jíme, jak to bylo pěstováno, že to jíme čerstvé, sezónní a lokální a že se na tom můžeme svým způsobem podílet. Děkuju!

Markéta

Novinářka

Jsem velice spokojená se zeleninou od Vás. Díky Vám jsem vyzkoušela i množství zeleniny, o které jsem ani nevěděla, že existuje a vše v perfektní kvalitě a chutí. Těším se na další sezonu!

Monika

mateřská dovolená

Bylo to opravdu fantastické mít každý týden tuhle super čerstvou dávku zeleniny. Zjistila jsem, že jsem díky tomu přes léto téměř nekupovala jinou zeleninu, úplně to stačilo a to byl skvělý pocit vždycky rozbalit čerstvou bedýnku.Moc se mi líbilo, jak byla v každé dodávce spousta bylinek a zeleného.

Petra

Tlumočnice, terapeutka

Pro nás je zajímavý pravidelný přísun zeleniny v bio kvalitě, od lidí, které známe. Tím, že v KPZ platíme celou sezonu, si na sebe i pleteme bič, že tu zeleninu pak opravdu máme a zpracujeme a sníme 🙂 Baví nás taky podpora místní ekonomiky.

Michal

Papírník

Byla to pro nás radost být součástí lukavské kápézetkové komunity. Zelenina byla výborná, povedená, ve zpracování máme co dohánět (třeba načit se kvasit), ale celkově jsme spokojení. Skvělá byla vejce, mohlo by jich být v nabídce i víc.

Anna

Lékařka
Fotogalerie

Farma Lukava v obrazech