Stáže na farmě

staň se farmářem nebo farmářkou

Stáže na farmě

Stáže na farmě

Farmářská škola

Chceš se stát ekologickým farmářem nebo farmářkou? Chceš získat praktické dovednosti i teoretické znalosti ve vybraných oborech ekologického a biodynamického zemědělství? Chceš načerpat inspiraci i v zahraničí a naučit se jak založit a vést svou vlastní farmu?
Přihlaš se do programu Farmářská škola a jednou z farem, na které strávíš sezónu, může být farma Lukava.

Sezóna na farmě

Máš sen o vlastním hospodářství, ale nevíš jak na to? Chceš se naučit udržitelně pěstovat zeleninu, starat se o zvířata v souladu s jejich potřebami a vidět, jak se pracuje s koňmi? Zajímá tě, jak funguje komunitou podporované zemědělství? Staň se na jednu sezónu členem naší farmy a získej opravdovou zkušenost, co takový život obnáší.

zkušenosti stážistů

Z reportu 1. stážistky Aleny na Lukavě

“Za sebe můžu s klidným svědomím říct, že tahle stáž byla jedním z nejlepších rozhodnutí co jsem kdy udělala, pomohla mi vymezit směr, kterým se v blízké budoucnosti chci dát, naučila jsem se spoustu věcí – byť se považuji za holku z maloměsta, většinou praktických dovedností jsem si osvojila až na farmě…Když se na uplynulé měsíce dívám zpětně, měly pro mě vlastně dvě úrovně – jedna věc jsou činnosti, které jsem se naučila a schopnosti, které jsem získala, druhá jsou věci, které se mi nesmazatelně zapsaly do paměti, věci co Jana s Martinem řekli nebo udělali, dost možná nevědomky, a které si už s sebou ponesu napořád. Kam to bude je zatím ve hvězdách, určitě to bude cesta plná křižovatek, ale srdce mě vždycky navede tím správným směrem, srdce ve kterém mám díky stáži o 7 lidí víc.”