Pěstování zeleniny, KPZ, prodej a komunikace se zákazníky

“Pocházím z Teplic a vystudovala jsem na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Sociální práci. K přírodě i zahradě mě to táhlo již od dětství, taková srdeční záležitost. Přestože jsem vyrůstala ve městě milovala jsem každoroční prázdniny u babičky a dědy na venkově, kde byla “havěť” a velká zahrada. S babičkou jsme chodívali sbírat do okolí bylinky, krmili králíky, pleli zahradu a děda mě učil zacházet z všelijakým nářadím. Tehdy jsem si přála žít na venkově, mít  koně a zahradu, kde si pro sebe vypěstuji jídlo, což se mi po letech opravdu splnilo:-)

Učím se země-dělství již 15 let a to hlavně za pochodu a každodenní praxí. Naučila jsem se chovat ovce, dojit je a vyrábět z ovčího mléka skvělé sýry, plánovat výsevy a výsadby na  zahradě, pěstovat různé druhy zeleniny a pečovat o půdu, chovat slepice, postrojit koně a na otěžích je dovést, kam je třeba, koordinovat  KPZko a řadu dalších věcí…Je stále co se učit a to mě baví. Je dobrodružství hledat recept na šetrné a udržitelné hospodaření, kde dochází k rovnováze mezi dávat a brát. 

Sociální práce a tedy práce s lidmi je moje druhé srdeční téma, pracovala jsem několik let s uživateli drog, se seniory i mentálně postiženými dětmi. Do budoucna vidím velký prostor pro začlenění sociálních témat do aktivit naší farmy.

Jsem také máma pěti dětí: Johanky, Sofie, Lady, Jeníka a Vojty, z nichž část se vzdělává doma, což samo o sobě často udává tempo i směr :-)”